TISK HLEDÁNÍ PŘIDAT VZKAZ NÁVŠTĚVNÍ KNIHA - FÓRUM
 
Nejnovější Novější StaršíNejstarší
Jan Cinert (Sobota 1. ledna 2022)  
Dodatečně přeji účastníkům fóra Vše nejlepší v nadcházejícím roce.

A už se zase opakuje: Co se do knihy nevešlo. :-) Přehlédl jsem, že ve středověkých rukopisech může být potvrzení mého starého poznatku, že údajní legendární vrazi kněžny Ludmily jsou blíženci Světlo-Stín. Tak jako i celá údajná vražda v Tetíně. Takže nejnovější článek na mém webu: http://www.bylotojinak.cz/tunna-a-gommon.


Jan Cinert (Pondělí 29. listopadu 2021)  
Hitlera a vůbec nacistů jsem si všiml, je to stejné i u dokumentů v televizi. Osobně jsem kdysi viděl asi dva, víc mne to nebaví, takže je to trochu mimo mé chápání.

Také bych si přál opravený dotisk, neboť jsem našel větší množství překlepů, nežli je obvyklé. Ty jsou viditelné nejlépe až v tištěné verzi. :-( Ale na dotisk to v mém případě nevypadá.


ZH (Neděle 28. listopadu 2021)  
No v historických osobnostech je děda vedle Masaryka, 81. ;-) Před ním pár nacistů. Knihkupci říkají, že nejlepší reklama je prý Hitler, lepší než Coca Cola, kdepak vrchní velitel české protihitlerovské armády...

Ale já to moc neprožívám, vyšlo to v lednu a těch titulů vychází ohromné množství, zatím je prodej setrvalý s výjimkou prázdnin. A teď budou Vánoce.
Furt ještě doufám, že bude druhé vydání, kde odstraním šotky.


Jan Cinert (Neděle 28. listopadu 2021)  
Trvalo to jen chvíli. Sešli jsme se po mém strmém pádu během listopadu z první desítky do 15. Teď jsme se zase rozešli Vaším sestupem do 26. desítky. To jsou nervy ... :-)


zh (Neděle 28. listopadu 2021)  
;-)
To je super, no v dotyčné sekci jsem se už nenašel, nově jsem v military, ale koukám, že i tam jsem už v 6. suterénu ;-).


Jan Cinert (Čtvrtek 25. listopadu 2021)  
Tak jsme se u Kosmase sešli se ZH na jedné stránce. :-)viz


Jan Cinert (Čtvrtek 11. listopadu 2021)  
Tak to je ještě větší bomba, nežli jsem čekal. Tak za 14 dnů budu držet palce.


ZH (Čtvrtek 11. listopadu 2021)  
Čtete dobré noviny ;-). Dokonce to vyšlo 11.11. přesně v 11:11 hodin ;-)
Asi před čtrnácti dny byl podobný, ale přece trochu jiný rozhovor v dalších seriosních novinách Reportér.
Ale někdy za 14 dní bude hůř, v Rádio Plus, psát mi jde, mluvit moc ne.
Ale domlouvá to moje principálka, ne já sám...


Jan Cinert (Čtvrtek 11. listopadu 2021)  
Blahopřeji ZH, že se mu podařilo dobře dostat do médií s knihou o dědečkovi. Také k tomu, že je to pěkný článek. A já pořád nic. :-)


Jan Cinert (Neděle 31. října 2021)  
Hezký nález dobrého rozboru. Dle mne je jazykovědný výklad Strahov ,stráž' mylný. Musela by tam být přípona ženského rodu -ín, takže Stražín. Je-li Strah-ov, tak by mělo být pojmenování podle muže jménem Strah(-a), ve smyslu Strahův. Rovněž tvrzení, že u Kosmy se máme domnívat, že urbs = hrad je podle starých představ o původním "hradu" jen v místě Pražského hradu. V roce 1004 a Kosmově době byla Praha rozsáhlým opevněným areálem, jenž byl opravdu městem.


ZH (Neděle 31. října 2021)  
Ještě k diskusi o Žiži.


ZH (Úterý 5. října 2021)  
Uf, nevšiml jsem si narážky JC. No, tak daleko jako Váchal jsem nešel, vytisk jsem to na lejzrovce, ale vlastním fontem, resp. vlastnoručně upraveným. Papír jsem koupil, dlouho ho vybíral z asi 150 vzorků. Ani kůži, ani nitě jsem sám nevyčinil ani nezkroutil. Ale stejně mě to potěšilo, krásné řemeslo.


Jan Cinert (Středa 25. srpna 2021)  
Franta: Tak jsem zvědav na případný půdorys, podle nehož by se dalo založení kostela datovat. Zjevně to souvisí se snahou Oty I. o založení magdeburského arcibiskupství, o níž se také zmiňuji v knize.

ZH: Tak to by mne zajímalo, to jako Váchal se svým Krvavým románem?


Franta (Úterý 24. srpna 2021)  
Ach vy nakladatelé...
:-) Mám známého, který je profesionální překladatel a někdy taky připravuje to přeložené pro tisk a má obdobné zkušenosti.

Jan Cinert:
Viděl jste toto
Někdy v září by snad měla být vydaná nějaká podrobnější zpráva
PDF verze
Český odkaz na událost


ZH (Úterý 24. srpna 2021)  
Oni mi v těch Nebušicích umožnili kouknout na obtah, tam jsem nic divného neviděl, nebylo to svázané. S tím hřbetem ale evidentně neprofesionálně manipulovali, není vytištěn tak, jak jsem to zadal.
Jak jsem furt takovéhle věci řešil, našel jsem si nového koníčka, vyrobit si vlatní výtisky jednoho svého starého textu, klasickým způsobem, který se používal do poloviny 19. století. Docela mě to baví, krásné řemeslo. Ale taky mívám první pokus blbě, pak to cizeluju. Ovšem u profesionálů bych to nečekal. Snad se nemusíte bát, vyřádili se už na mně ;-).


Nejnovější Novější StaršíNejstarší

PŘIDAT VZKAZ